LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kapet i shumëkërkuari/ Tentoi të vriste për hakmarrje një person dy vite më parë

24 Shtator 2022, 14:29, Kronika CNA
Kapet i shumëkërkuari/ Tentoi të vriste për hakmarrje
Pamje nga arrestimi

Finalizohet me sukses operacioni policor i koduar "Wanted", në sajë të të cilit është bërë i mundur arrestimi i një personi të kërkuar për vrasje me paramendim, për hakmarrje, mbetur në tentativë dhe plagosje të rëndë me dashje.

Blutë bëjnë me dije se kanë vënë në pranga 33-vjeçarin me iniciale D.H., banues në Korçë.

Gjykata e Rrethit Gjyqësor Korçë, me vendimin e datës 17.09.2022, ka caktuar për këtë shtetas masën e sigurisë "Arrest në burg", për veprat penale "Vrasja me paramendim", kryer për hakmarrje, mbetur në tentativë dhe "Plagosja e rëndë me dashje".

Më 18 maj të vitit 2020, në një lokal në Gjermani, 33-vjeçari ka tentuar të vrasë me armë zjarri një person dhe ka plagosur rëndë një tjetër.

Materialet për 33-vjeçarin i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Korçë, për veprime të mëtejshme./ B.A. – CNA.al

 

Lajmet e fundit nga