LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Rrobaqepësia në Korçë përfshihet nga flakët/ Dyshimet e para

23 Shtator 2022, 17:22, Kronika CNA
Rrobaqepësia në Korçë përfshihet nga flakët/
Foto ilustruese

Tarraca e një godine rrobaqepësie në Korçë është përfshirë nga flakët.

Sipas njoftimit të policisë dyshohet se zjarri mund të ketë rënë aksidentalisht si pasojë e një mase në rrjetin elektrik.

Më datë 23.09.2022, rreth orës 16:50, në lagjen nr. 9, Korçë, rruga '1 Maji', ka rënë zjarr në tarracën e një godine (rrobaqepësie). Për pasojë ka vetëm dëme materiale, nuk ka njerëz të lënduar.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave dhe përcaktimin e shkaqeve të rënies së zjarrit, ku paraprakisht dyshohet se mund të ketë rënë aksidentalisht si pasojë e një mase në rrjetin elektrik”, njofton policia./ CNA.al

Lajmet e fundit nga