LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Zhdukja e mistershme e Ervis Martinajt/ Flet Muhamet Rrumbullaku

23 Shtator 2022, 13:42, Kronika CNA

Zhdukja e mistershme e Ervis Martinajt/ Flet Muhamet Rrumbullaku

Zhdukja e Ervis Martinajt është e veshur me mister. As policia ende nuk ka një version.

Për herë të parë Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku, ka thënë se do të flasin ku të kenë prova.

"Mund t'ju them që strukturat e posaçme të luftës kundër krimit, në Drejtorinë e Përgjithshme dhe në nivel vendor janë të angazhuara maksimalisht. Do të flasim mbi fakte, mbi prova. Nuk mund të flasim pa pasur prova", tha ai.

Edhe ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka mbështetur deklaratën e Rrumbullakut.

"Ne do të flasim kur të kemi prova. Policia e shtetit nuk mund të flasë pa pasur prova", tha ministri.

Por më herët kryeministri Edi Rama deklaroi se policia e kishte një përgjigje, por duhet të prisnin edhe pak për prova./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga