LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Efektivi i policisë godet "Volkswagen"-in në aksin Shkodër – Koplik/ Tre të plagosur

24 Shtator 2022, 22:33, Kronika CNA
Efektivi i policisë godet "Volkswagen"-in në aksin
Foto ilustruese

Një tjetër aksident rrugor është regjistruar mbrëmjen e sotme në rrugët e vendit.

Mësohet se në aksin rrugor Shkodër - Koplik, në afërsi të një karburanti, mjeti tip "Benz", i cili drejtohej nga një officer policie, është përplasur me një "Volkswagen". Si pasojë është plagosur shoferi dhe tre pasagjerët që ndodheshin në të.

Shkodër/Informacion paraprak:

Rreth orës 20:50, në aksin rrugor Shkodër - Koplik, në afërsi të një karburanti, mjeti tip Benz, me drejtues shtetasin G. D. (oficer Policie) është  përplasur me mjetin tip Volksëagen , me drejtues shtetasin K. Gj. 20 vjeç.

Si pasojë është dëmtuar shtetasi K.Gj, dhe  janë lënduar lehtë dy pasagjerët që ndodheshin në automjetin tip Volksëagen, shtetasit   Xh.  V. dhe S. G, të cilët janë  dërguar në Spitalin Rajonal Shkodër për ndihmë mjeksore.

Veprimet e para hetimore në vendngjarje për sqarimin e rrethanave dhe shkakut të aksidentit, po kryhen nga  oficeri i Policisë Gjyqësore i Prokurorisë së Rrethit  Gjyqësor Shkodër, Grupi Hetimor dhe Agjencia e Mbikëqyrjes Policore.

Lajmet e fundit nga