LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit/ Policia ‘blindon’ Vlorën e Fierin. Çfarë po ndodh

24 Shtator 2022, 20:37, Kronika CNA
E fundit/ Policia ‘blindon’ Vlorën e Fierin. Çfarë
Foto nga vendngjarja

Forca të shumta policore kanë blinduar mbrëmjen e sotme qytetin e Fierit, Patosit e Rroskovecit.

Qëllimi i këtij aksioni është kontrolli për personat që mbajnë armë pa leje, personat në kërkim dhe për lëndë narkotike.

Gjthashtu, mësohet se dhe në Vlorë, policia ka ngritur dosa pika kontrolli në hyrje dalje të qytetit.

Mësohet se kontrollet po kryhen për makinat me xhama të zinj dhe për persona që janë në kërkim apo lëvizin me armë zjarri.

Deri më tani nuk ka informacione nëse ka persona të ndaluar./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga