LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Trafikanti shqiptar ‘fundoset’ nga tatuazhi/ Si u identifikua ‘Gucci’ pasi i shpëtoi disa herë Interpolit

26 Shtator 2022, 10:27, Kronika CNA
Trafikanti shqiptar ‘fundoset’ nga tatuazhi/ Si u identifikua
Deniz Klironomi

Shqiptari i shumkërkuar Deniz Klironomi (Floroiu), i njohur me nofkën ‘Gucci’, është arrestuar së fundmi në Kolumbi.

Klironomi kishte mundur disa herë t’i fshihej autoriteteve të këtij shteti duke ndërruar pothuajse çdo muaj banesë.

Interpol i ishte vënë pas dhe e kishte pikasur në një apartament në Barranqiulla. 45-vjeçari shqiptar, i cili është pjesë e grupittë trafikut 'Los Pachenca', nuk kishte dalë nga banesa për një javë.

Por autoritetet kanë mundur ta identifikojnë me anë të një fotoje, ku ikasej tatuazhi në krahun e tij të majtë.

Pasi është kapur nga hetuesit, Klironomi i kishte kërcënuar ata duke i thënë se nëse tentojnë ta ekstradojnë, diçka mund t’i ndodhë atyre.

Mediat e huaja raportojnë se shqiptari ka porositur njerëzit që të paguajnë për të mos u ekstraduar./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga