LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Po bënte foto/ Vogëlushes në Durrës i bie sipër statuja gjysmë e thyer, përfundon në spital

25 Shtator 2022, 19:30, Kronika CNA
Po bënte foto/ Vogëlushes në Durrës i bie sipër statuja
Foto ilustruese

Një fëmijë ka mbetur i plagosur, teksa po mundohej të bënte foto në një nga statujat në shëtitoren “Taulantia” të Durrësit.

Denoncimin e kanë bërë familjarët e vajzës për JOQ, ku theksoset se një nga statujat I ka rënë sipër duke I shkaktuar plagë të shumta. Për pasojë e mitura ka përfunduar në spital.

Mesazhi i prindit:

Pershendetje, Duke i bere foto femijes i bie siper statuja gjysem e thyer. Femija me demtime ne koke dhe gjithe trupin. TMERR!

Statujat janë vendosur për të dhënë idenë e lirisë te të rinjtë e viteve ’80 e cila kulmoi me eksodin e famshëm në drejtim të vendeve perëndimore. Një ditë më parë, ajo e Tina Turnes ishte ‘shkulur’ e gjitha, duke lënë pas vetëm takat e këngëtares./CNA.al

Po bënte foto/ Vogëlushes në Durrës i bie sipër statuja

Lajmet e fundit nga