LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Magazina e rrobave te “Qyteti Studenti” prej orësh në flakë/ Godina rrezikon shembjen

25 Shtator 2022, 19:48, Kronika CNA
 
Magazina e rrobave te “Qyteti Studenti” prej orësh në
Foto ilustruese

Vijon të jetë aktiv zjarri në magazinëne rrobave në “Qytet Student”.

Zjarri që ka rënë në bordum është i përmasave të mëdha, dhe ka sjellë dëmtimin e kollonave mbajtëse të godinës e cila tanimë rrezikon edhe të shembet.

Zjarrfikësit kanë çarë murin për të ndërhyrë në pjesën pasme të banesës të përfshirë nga flakët.

Magazina me rroba i përket Vladimir Odaj ndërsa ende nuk dihet shkaku i rënies së zjarrit.

 Rrobat shiteshin me shumicë, ndërsa banesa është e dhënë me qira. Pronari merrej me trregëti rrobash që në vitet 90'. Ngjarja është shënuar rreth orës 17:00./CNA.al

Lajmet e fundit nga