LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

I dënuar në Shqipëri për tentativë vrasjeje/ Trafikanti i shumëkërkuar kapet në Kolumbi

26 Shtator 2022, 09:48, Kronika CNA
I dënuar në Shqipëri për tentativë vrasjeje/ Trafikanti
Deniz Klironomi (Floroiu)

Deniz Klironomi (Floroiu), një nga personat e shumkërkuar nga policia shqiptare, është arrestuar nga autoritetet kolumbiane.

Klironomi i njohur me nofkën ‘Gucci’, mendohet të jetë pjesë e grupit 'Los Pachenca', që merret me trafik droge, emigrantësh dhe armësh.

Shqiptari nga Durrësi ishte vënë në shënjestër nga Interpol që në fund të vitit 2020, kur morën informacione se një trafikant droge kishte mbërritur në gjirin verior të Kolumbisë.

Ai kishte mundur t’i shpëtonte disa herë prangave, duke përdorur strategjinë e ndërrimit të vendbanimit pothuajse çdo muaj.

Por pas shumë muajve kërkimesh, 45-vjeçari është pikasur dhe vënë në pranga në një apartament në Barranqiulla.

Ndërkohë, Deniz ishte shpallur në kërkim nga autoritetet shqiptare, pasi është dënuar me 6 vjet e 6 muaj burg për vrasje të mbetur në tentative./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga