LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dy shtetet, ku po kërkohen të dhëna për zhdukjen e Ervis Martinajt

26 Shtator 2022, 14:41, Kronika CNA

Dy shtetet, ku po kërkohen të dhëna për zhdukjen e Ervis

Kur po bëhen dy muaj nga zhdukja e Ervis Martinajt ende nuk ka një version nga Policia.

Gazetarja Klodiana Lala ka thënë se për Martinaj po kërkohen informacione në Itali dhe në Mqedoninë e Veriut.

 “Pse policia hesht? Duhet të ushtrojmë presion pozitiv ndaj ministrisë që të na japë një përgjigje dhe për të qetësuar familjarët dhe për të kuptuar se çfarë po ndodh me këtë histori. Një kryeministër nuk mund të dalë dhe të thotë që dimë disa të dhëna.

Autoritetet shqiptare kanë kërkuar në drejtim të dy vendeve, por janë kërkuar të dhëna përmes shenjave të gishtërinjve në shtetin italian Romë dhe janë kërkuar në Maqedoninë e Veriut. Është një çështje e madhe do të kërkojë shumë kohë për ta sqaruar”, u shpreh Lala në Euronews.

Sipas saj më ketë rast u vërtetua se në Policinë e Shtetit ka njerëz të inkriminuar./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga