LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Plas” dhuna në familje në Tiranë/ 39-vjeçari rreh nënën, 65-vjeçari përfundon në burg

27 Shtator 2023, 12:54, Kronika CNA

“Plas” dhuna në familje në Tiranë/ 39-vjeçari

Policia ka kapur dhe ndaluar shtetasin me inicialet F. F., 65 vjeç, për veprën penale “Dhunë në Familje”. Sipas njoftimit të policisë, këtij shtetasi i është caktuar masa e sigurisë “Arrest me burg”.

Gjtihashtu një tjetër shtetas është arrestuar për dhunë në familje. D. L., 39 vjeç ka rrahur nënën e tij.

“Shërbimet e Seksionit të Kërkimit kapën dhe ndaluan shtetasin F. F., 65 vjeç, të cilit Gjykata e Shkallës së Parë e Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë i ka caktuar masën e sigurisë "Arrest në burg", për veprën penale "Dhuna në familje".

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Nr. 4 arrestuan shtetasin D. L., 39 vjeç, banues në Tiranë, pasi ka ushtruar dhunë ndaj nënës së tij.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme”, njofton policia./ CNA

Lajmet e fundit nga