LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Presidentja Osmani arrin në Granada/ Thotë se do adresojë në Samitin Politik sigurinë e Kosovës pas agresionit serb

4 Tetor 2023, 17:00, Kosova & Bota CNA
Presidentja Osmani arrin në Granada/ Thotë se do adresojë në
Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka arritur në Granada të Spanjës, në kuadër të Samitit Politik Evropian.

Në një postim në rrjetet sociale ajo thotë se do të diskutojë sfidat e sigurisë në Kosovë pas aktit të agresionit të Serbisë.

Gjithashtu ajo bën me dije se do të angazhohet në thellimin e bashkëpunimit me aleatët për paqen, stabilitetin dhe sigurinë afatgjatë

”Në takime me kolegët udhëheqës, do të diskutoj sfidat e sigurisë në Kosovë pas aktit të agresionit të Serbisë dhe do të ritheksoj angazhimin tonë për thellimin e bashkëpunimit me aleatët për paqen, stabilitetin dhe sigurinë afatgjatë”, shkruan Osmani në rrjetet sociale./ CNA

Lajmet e fundit nga