LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Organizoi planin logjistik të sulmit në Kosovë/ Lirohet Milan Radoiçiç

4 Tetor 2023, 10:27, Kosova & Bota CNA

Organizoi planin logjistik të sulmit në Kosovë/ Lirohet Milan

Ish-nënkryetari i Listës Serbe, Milan Radoiçiç, është liruar nga autoritetet serbe, pas marrjes në pyetje.

Autoritetet i kanë ndaluar Radoiçiç hyrjen në Kosovë si dhe daljen nga Serbia.

Sipas vendimit të gjykatës për Radoiçiç është marrë masa e ndalimit të largimit nga vendbanimi.

Gjithashtu i është marrë pasaporta dhe është paralajmëruar se nëse shkel njërën nga këto masa mund të përfundojë në paraburgim./ CNA

Lajmet e fundit nga