LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Aksident i frikshëm në Itali/ Autobusi bie nga mbikalimi dhe shpërthen në flakë, 20 viktima

3 Tetor 2023, 21:23, Kosova & Bota CNA

Aksident i frikshëm në Itali/ Autobusi bie nga mbikalimi dhe

Një aksident i rëndë është regjistruar mbrëmjen e kësaj të marte në Mestre të Italisë.

Një autobus ka rënë nga mbikalimi i urës dhe është rrëzuar mbi shinat e hekurudhës.

Autobusi po udhëtonte përgjatë Via dell'Elettricita dhe pas rrëzimit ka shpërthyer në flakë.

Sipas informacioneve paraprake, mediat italiane raportojnë se janë të paktën 20 persona që kanë humbur jetën dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur.

Aksident i frikshëm në Itali/ Autobusi bie nga mbikalimi dhe

Deri më tani nuk bëhen me dije rrethanat e aksidentit, as nëse ka të bëjë me autobus turistik apo publik. 

Linja hekurudhore mes Mestres dhe Venecias u pezullua për shkak të aksidentit

Shumë ambulanca kanë mbërritur në vendngjarje dhe të tjera përforcime po shkojnë për tu ardhur në ndihmë personave të aksidentuar.

Në vendin e aksidentit ka mbërritur pak më parë edhe kryetari i bashkisë së Venecias, Luigi Brugnaro./ CNA

Aksident i frikshëm në Itali/ Autobusi bie nga mbikalimi dhe

Aksident i frikshëm në Itali/ Autobusi bie nga mbikalimi dhe

Aksident i frikshëm në Itali/ Autobusi bie nga mbikalimi dhe

Lajmet e fundit nga