LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mëngjesi i ftohtë, temperaturat rriten në mesditë/ Parashikimi i moti për sot dhe nesër

6 Tetor 2022, 08:12, Sociale CNA

Mëngjesi i ftohtë, temperaturat rriten në mesditë/

Pjesa e parë e ditës parashikohet të jetë në mbizotërimin e kthjellimeve dhe kalimeve të pakta të vranësirave, të cilat do të jenë më të dukshme në zonat malore.

Ndërsa në pjesën e dytë të ditës pritet që gradualisht vranësirat të shfaqen në një pjesë të mirë të territorit, por nuk do të sjellë reshje në vend.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 7°C deri në 27°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare në det me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 2 ballë.

Ndërsa nesër me 7 tetor 2022, sipas MeteoAlb, vendi ynë gjatë orëve të para të ditës parashikohet të mbetet në mbizotërimin e kthjellimeve në pjesën më të madhe të territorit.

Por orët vijuese do të sjellin kalime vranësirash përgjatë shtrirjes Lindore dhe në zonat Qëndrore të Shqipërisë, ku më të fokusuara vranësirat do të jenë në zonat malore.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 8°C deri në 28°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi verior -  veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 1 - 2 ballë./CNA.al

Lajmet e fundit nga