LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Inspektimi i punimeve/ Balluku: Unaza e Madhe e Tiranës po merr çdo ditë e më shumë formë

25 Korrik 2022, 21:04, Ekonomi CNA
Inspektimi i punimeve/ Balluku: Unaza e Madhe e Tiranës po merr çdo
Zëvëndëskryeministrja dhe Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku

Zëvëndëskryeministrja dhe Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, ka inspektuar punimet që po bëhen në lotin e 5-të të Unazës së Madhe të Tiranës.

Ajo ka bërë të ditur se ky lot është një tjetër kantier ku po punohet me intensitet për të avancuar dhe çuar para këtë projekt të shumëpritur për kryeqytetin.

“Në këtë lot po kryhen gërmime në volume të konsiderueshme për hapjen e trasesë si dhe janë vendosur deri më tani më shumë se 500 pilota.

Gjurma e Unazës së Madhe të Tiranës po merr çdo ditë e më shumë formë. Do vijojmë pa u ndalur deri në përfundimin e plotë të kësaj vepre”, shprehet ministrja Balluku në postimin e saj në rrjetin social "Facebook"./CNA.al

Inspektimi i punimeve/ Balluku: Unaza e Madhe e Tiranës po merr çdo

Lajmet e fundit nga