LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Monedhat e huaja të zhvlerësuara përballë lekut/ Kursi i këmbimit, 22 korrik 2022

22 Korrik 2022, 08:17, Ekonomi CNA

Monedhat e huaja të zhvlerësuara përballë lekut/ Kursi i

Sot në tregun valutor dollari amerikan blihet me 114 lekë dhe shitet me 115.3 lekë.

Euro sot blihet me 116.6 lekë dhe në shitje, sot këmbehet me 117.3 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 135.7 lekë dhe shitet me 137.5 lekë.

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 117.2 lekë, ndërsa në shitje 118.3 lekë.

Dollari kanadez në blerje sot nuk ka ndryshim me një ditë më parë, ku këmbehej me 87.8 lekë dhe në shitje me 89.5 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Monedhat e huaja të zhvlerësuara përballë lekut/ Kursi i

Lajmet e fundit nga