LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Forcohet dollari amerikan, euro nuk ndryshon pozicion/ Kursi i këmbimit, 19 korrik 2022

19 Korrik 2022, 08:16, Ekonomi CNA

Forcohet dollari amerikan, euro nuk ndryshon pozicion/ Kursi i këmbimit, 19

Euro nuk ndryshon pozicion në këmbimin valutor. Dollari amerikan ka një rritje të lehtë në krahasim me një ditë më parë.

Luhatje nuk kanë pësuar as monedhat e tjera, si paundi britanik, franga zviceriane etj.

Kështu, sot, në tregun valutor dollari amerikan blihet me 114.7 lekë dhe shitet me 116 lekë.

Euro blihet me 116.7 lekë dhe shitet me 117.3 lekë.

Paundi britanik blihet me 136.9 lekë dhe shitet me 137.9 lekë.

Franga zvicerane blihet me 117.2 lekë dhe shitet me 118.2 lekë.

Dollari kanadez blihet me 87.8 lekë dhe blihet me 89.5 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Forcohet dollari amerikan, euro nuk ndryshon pozicion/ Kursi i këmbimit, 19

Lajmet e fundit nga