LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pas euros, zhvlerësohet edhe paundi britanik/ Kursi i këmbimit, 18 korrik 2022

18 Korrik 2022, 08:13, Ekonomi CNA

Pas euros, zhvlerësohet edhe paundi britanik/ Kursi i këmbimit, 18

Euro vijon të këmbehet në nivele të ulëta përballë lekut. Një euro mund të këmbehet me 116 lekë, në kuotat më të zhvlerësuara.

Edhe paundi britanik që ka qenë gjithnjë monedha më e lartë në këmbim është zhvlerësuar.

Kështu, në tregun valutor ditën e sotme dollari amerikan blihet me 115.4 lekë dhe shitet me 116.4 lekë.

Euro blihet me 116.7 lekë dhe shitet me 117.4 lekë.

Paundi britanik blihet me 136.4 lekë dhe shitet me 138 lekë.

Franga zvicerane blihet me 117.6 lekë dhe shitet me 118.8 lekë.

Dollari kanadez blihet me 88 lekë dhe blihet me 89.7 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Pas euros, zhvlerësohet edhe paundi britanik/ Kursi i këmbimit, 18

Lajmet e fundit nga