LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Euro mbetet në kuotat e 117 lekëve/ Kursi i këmbimit, 15 korrik 2022

15 Korrik 2022, 08:14, Ekonomi CNA

Euro mbetet në kuotat e 117 lekëve/ Kursi i këmbimit, 15 korrik

Monedha europiane dhe dollari nuk kanë pësuar ndryshime në tregun valutor.

Në tregun e këmbimit shfaqen më të “dobëta” se kurrë.

Nga kjo situatë duket se përfitojnë vetëm ata që kredi në euro dhe dollarë, ndërsa emigrantët që kthehen në këtë periudhë në Shqipëri apo bizneset që operojnë me këto monedha, janë më të dëmtuarit.

Kështu sot dollari blihet me 116.5 dhe shitet me 117.4 lekë.

Euro blihet me 117 dhe shitet me 117.7 lekë.

Franga zvicerane blihet me 117.9 dhe shitet me 119 lekë.

Paundi britanik blihet me 137.3 dhe shitet me 138.7 lekë.

Dollari kanadez blihet me 88 dhe shitet me 89.7 lekë./CNA.al

Euro mbetet në kuotat e 117 lekëve/ Kursi i këmbimit, 15 korrik

Lajmet e fundit nga