LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Lëvizin monedhat e huaja/ Këmbimi valutor, 12 korrik 2022

12 Korrik 2022, 08:14, Ekonomi CNA

Lëvizin monedhat e huaja/ Këmbimi valutor, 12 korrik 2022

Edhe ditën e sotme, monedha europiane dhe dollari kanë pësuar ndryshime në tregun valutor.

Dollari blihet me 115.9 dhe shitet me 117.7 lekë.

Euro blihet me 117.3 dhe shitet me 118.3 lekë.

Franga zvicerane blihet me 117.7 dhe shitet me 119.3 lekë.

Paundi britanik blihet me 137.6 dhe shitet me 139 lekë.

Dollari kanadez blihet me 77.5 dhe shitet me 78.8 lekë./ B.A. - CNA.al

Lëvizin monedhat e huaja/ Këmbimi valutor, 12 korrik 2022

Lajmet e fundit nga