LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Euro në “krizë”, edhe monedhat e tjera në rënie/ Këmbimi valutor, 5 Korrik 2022

5 Korrik 2022, 08:08, Ekonomi CNA
Euro në “krizë”, edhe monedhat e tjera në rënie/
Foto ilustruese

Dollari amerikan sot blihet 113.2 Lekë dhe shitet 114.1 Lekë.

Ndërsa Euro blihet me 118.4 Lekë dhe shitet 119.1 Lekë.

Paundi Britanik blihet me 136.6 Lekë dhe shitet me 138 Lekë.

Franga zvicerane blihet me 117.5 Lekë dhe shitet me 118.4 Lekë.

Dollari kanadez blihet me 87.5 dhe shitet me 89 Lekë.

Më poshtë po sjellim tabelën me të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Euro në “krizë”, edhe monedhat e tjera në rënie/

Lajmet e fundit nga