LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Monedhat e huaja në rënie/ Sa shiten dhe blihen sot, euro, dollari dhe paundi

3 Korrik 2022, 08:13, Ekonomi CNA
Monedhat e huaja në rënie/ Sa shiten dhe blihen sot, euro, dollari dhe
Foto ilustruese

Dollari amerikan sot blihet 111.2 Lekë dhe shitet 117.2 Lekë.

Ndërsa Euro blihet me 115.2 Lekë dhe shitet 121.2 Lekë.

Paundi Britanik blihet me 136.7 Lekë dhe shitet me 142.7 Lekë.

Franga zvicerane blihet me 116.1 Lekë dhe shitet me 122.1 Lekë.

Dollari kanadez blihet me 85.4 dhe shitet me 91.4 Lekë.

Më poshtë po sjellim tabelën me të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./A.E-CNA.al

Monedhat e huaja në rënie/ Sa shiten dhe blihen sot, euro, dollari dhe

Lajmet e fundit nga