LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Ngrijnë” dollari dhe euro/ Këmbimi valutor, 9 korrik 2022

9 Korrik 2022, 08:19, Ekonomi CNA
“Ngrijnë” dollari dhe euro/ Këmbimi valutor, 9 korrik 2022
Foto ilustruese

Monedha europiane dhe dollari kanë mbetur të pandryshuara në tregun valutor.

Dollari blihet me 115.2 dhe shitet me 116.8 lekë.

Euro blihet me 117.6 dhe shitet me 118.6 lekë.

Franga zvicerane blihet me 117.7 dhe shitet me 119 lekë.

Paundi britanik blihet me 138 dhe shitet me 139.6 lekë.

Dollari kanadez blihet me 88.3 dhe shitet me 89.8 lekë./CNA.al

“Ngrijnë” dollari dhe euro/ Këmbimi valutor, 9 korrik 2022

Lajmet e fundit nga