LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Euro nuk “ngre kokën”, s’ka përmirësim/ Kursi i këmbimit, 14 korrik 2022

14 Korrik 2022, 08:19, Ekonomi CNA
Euro nuk “ngre kokën”, s’ka përmirësim/ Kursi i
Foto ilustruese

Edhe ditën e sotme, euro nuk ka përmirësim. Ashtu si dje, euro po tregtohet në tregun valutor, me 117 lekë në blerje, sërish nën minimumin historik të saj.

Gjithashtu edhe monedhat e tjera kanë pësuar rënie, duke filluar nga paundi britanik te dollari kanadez. Pa shumë ndryshime janë dollari amerikan dhe franga zvicerane.

Kështu, në tregun valutor ditën e sotme dollari amerikan blihet me 116 lekë dhe shitet me 117.3 lekë.

Euro blihet me 117 lekë dhe shitet me 117.7 lekë.

Paundi britanik blihet me 137.4 lekë dhe shitet me 138.7 lekë.

Franga zvicerane blihet me 117.7 lekë dhe shitet me 119.1 lekë.

Dollari kanadez blihet me 88.8 lekë dhe blihet me 90.5 lekë.

Më poshtë po sjellim tabelën e pasqyruar të këmbimit valutor për të gjitha monedhat e huaja./ B.A. - CNA.al

Euro nuk “ngre kokën”, s’ka përmirësim/ Kursi i

Lajmet e fundit nga