LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Këmbimi valutor/ Me sa shiten dhe blihen sot monedhat e huaja

17 Korrik 2022, 09:13, Ekonomi CNA

Këmbimi valutor/ Me sa shiten dhe blihen sot monedhat e huaja

Në tregun valutor ditën e sotme dollari amerikan blihet me 113.9 lekë dhe shitet me 119.9 lekë.

Euro blihet me 115.3 lekë dhe shitet me 121.3 lekë.

Paundi britanik blihet me 135.5 lekë dhe shitet me 141.5 lekë.

Franga zvicerane blihet me 116.2 lekë dhe shitet me 122.2 lekë.

Dollari kanadez blihet me 86.2 lekë dhe blihet me 92.2 lekë./ CNA.al

Këmbimi valutor/ Me sa shiten dhe blihen sot monedhat e huaja

Lajmet e fundit nga