LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zhvlerësohet totalisht euro/ Ende në minimum, këmbimi valutor, 16 korrik 2022

16 Korrik 2022, 08:12, Ekonomi CNA
Zhvlerësohet totalisht euro/ Ende në minimum, këmbimi valutor, 16
Foto ilustruese

Prej ditësh euro ndodhet në ditët e saj më të këqija, pothuajse e zhvlerësuar totalisht. Sot euro blihet me 116.7 lekë dhe shitet me 117.4 lekë.

Dollari blihet me 115.3 lekë dhe shitet me 116.5 lekë.

Franga zvicerane blihet me 117.5 lekë dhe shitet me 118.6 lekë.

Paundi britanik blihet me 136.3 lekë dhe shitet me 138 lekë.

Dollari kanadez blihet me 87.8 lekë dhe shitet me 89.5 lekë./CNA.al

Zhvlerësohet totalisht euro/ Ende në minimum, këmbimi valutor, 16

Lajmet e fundit nga