LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Euro vijon të mbajë kuotat e 116 lekëve/ Kursi i këmbimit, 21 korrik 2022

21 Korrik 2022, 08:15, Ekonomi CNA

Euro vijon të mbajë kuotat e 116 lekëve/ Kursi i këmbimit,

Sot në tregun valutor dollari amerikan blihet me  114. lekë dhe shitet me 115.2 lekë, ndërsa një ditë më parë blihej  me 116.7 lekë dhe shitej me 114.8 lekë.

Euro sot blihet me 116.7 lekë, ashtu si një ditë më parë, ndërsa ka ndryshuar në shitje, sot këmbehet me 117.3 lekë, ndërsa një ditë më parë me 117.4 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 136.3 lekë, ndërsa një ditë më parë  me 136.5 lekë, shitet me 137.8 lekë, ndryshe nga një ditë më parë kur shitej me 138 lekë.

Franga zvicerane në blerje nuk ka ndryshim me një ditë më parë. Këmbehet me 117 lekë, ndërsa në shitje ndryshon nga 118 lekë që ishte një ditë më parë, sot këmbehet me 118.1 lekë.

Edhe dollari kanadez në blerje sot nuk ka ndryshim me një ditë më parë, ku këmbehej me 87.8 lekë. Ndërsa në shitje, dje blihej me 89.3 lekë dhe sot ka një rritje të lehtë me 89.5 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Euro vijon të mbajë kuotat e 116 lekëve/ Kursi i këmbimit,

Lajmet e fundit nga