LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vijon zhvlerësimi i monedhave të huaja/ Kursi i këmbimit, 20 korrik 2022

20 Korrik 2022, 08:24, Ekonomi CNA

Vijon zhvlerësimi i monedhave të huaja/ Kursi i këmbimit, 20

Luhatjet në këmbimin valutor, sot paraqiten të lehta. Nuk ka ndryshime të mëdha, as në shitje dhe as në blerje të monedhave të huaja.

Kështu, sot në tregun valutor dollari amerikan blihet me 116.7 lekë dhe shitet me 114.8 lekë.

Euro blihet me 116.7 lekë dhe shitet me 117.4 lekë.

Paundi britanik blihet me 136.5 lekë dhe shitet me 138 lekë.

Franga zvicerane blihet me 117 lekë dhe shitet me 118 lekë.

Dollari kanadez blihet me 87.8 lekë dhe blihet me 89.3 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Vijon zhvlerësimi i monedhave të huaja/ Kursi i këmbimit, 20

Lajmet e fundit nga