LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Paundi britanik pëson fatin e euros dhe dollarit/ Kursi i këmbimit, 25 korrik 2022

25 Korrik 2022, 08:11, Ekonomi CNA

Paundi britanik pëson fatin e euros dhe dollarit/ Kursi i këmbimit, 25

Java në kursin e këmbimit nis me një rënie të lehtë të monedhave të huaja, përballë lekut.

Kështu, sot në tregun valutor dollari amerikan blihet me 113.8 lekë dhe shitet me 115 lekë.

Euro sot blihet me 116.4 lekë dhe në shitje, sot këmbehet me 117.1 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 135.8 lekë dhe shitet me 137.3 lekë.

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 117.5 lekë, ndërsa në shitje 118.7 lekë.

Dollari kanadez në blerje ku këmbehej me 87.3 lekë dhe në shitje me 8 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Paundi britanik pëson fatin e euros dhe dollarit/ Kursi i këmbimit, 25

Lajmet e fundit nga