LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Këmbimi valutor/ Me sa shiten dhe blihen sot monedhat e huaja

23 Korrik 2022, 09:15, Ekonomi CNA
Këmbimi valutor/ Me sa shiten dhe blihen sot monedhat e huaja
Foto ilustruese

Në tregun valutor ditën e sotme dollari amerikan blihet me 111.7 lekë dhe shitet me 117.7lekë.

Euro blihet me 113 lekë dhe shitet me 119 lekë.

Paundi britanik blihet me 134.5 lekë dhe shitet me 140.7 lekë.

Franga zvicerane blihet me 115 lekë dhe shitet me 121lekë.

Dollari kanadez blihet me 86lekë dhe blihet me 92 lekë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga