LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Euro dhe dollari amerikan, më të pavlefshëm se kurrë/ Kursi i këmbimit, 26 korrik 2022

26 Korrik 2022, 08:19, Ekonomi CNA

Euro dhe dollari amerikan, më të pavlefshëm se kurrë/ Kursi

Dollari amerikan dhe euro nuk e ndalin rënien në tregun valutor. Paundi britanik ka një rritje të lehtë si në shitje ashtu edhe në blerje.

Kështu, sot në tregun valutor dollari amerikan blihet me 113.4 nga 113.8 lekë që ishte dje dhe shitet 114.4 lekë nga 115 lekë, që ishte një ditë më parë.

Euro sot blihet me 116.2 lekë nga 116.4 lekë që ishte dje dhe në shitje, sot këmbehet me 116.9 Lekë nga 117.1 lekë, që këmbehej dje.

Paundi britanik sot blihet me 136 lekë, ndërsa një ditë më parë blihej 135.8 lekë dhe shitet me 137.4 lekë, ndryshe nga një ditë më parë kur shitje me 137.3 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 117 lekë, ndërsa një ditë më parë me 117.5 lekë, dhe shitet me 118.1 lekë, ndryshe nga një ditë më parë kur shitej me 118.7 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 87.5 lekë, ndërsa një ditë më parë ishte 87.3 lekë dhe shitet me 89.2 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Euro dhe dollari amerikan, më të pavlefshëm se kurrë/ Kursi

Lajmet e fundit nga