LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Mashtrimi publik i “Fiks Fare”/ Si u rrëzua nga një histori rozë

10 Korrik 2022, 13:04, Editorial CNA

Mashtrimi publik i “Fiks Fare”/ Si u rrëzua nga një

Nëse të njëjtin identitet, pra të njëjtin emër dhe mbiemër, e ka edhe një person tjetër që mund të ketë pasur probleme me drejtësinë apo çfarëdolloj problemi, mos u habisni kur ta shikoni veten në emisionin “Fiks Fare”.

Emri është i njëjtë, të dhënat e tjera ndryshojnë, por i ashtuquajturi emision investigativ, nuk do të lodhet aq shumë të investigojë.

Mjafton që pronarja e televizionit, kur podhohet “Fiks Fare”, Vjollca Hoxha, të mbetet e kënaqur dhe s’ka rëndësi investigimi.

Emisioni “Fiks Fare”, praktikat investigative i ka zëvëndësuar me praktika të mashtrimit.

Rasti i shtetasit Arben Reli, fakton se si ky emision ka humbur busullën e investigimit.

Së fundmi, CNA.al ka raportuar, sigurisht me dokumente, se si emisioni “Fiks Fare” ka mashtruar në lidhje me shtetasin Arben Reli.

Mashtrimi publik i “Fiks Fare”/ Si u rrëzua nga një

Arben Relin e datëlindjes 1975, të lindur në Skrapar, ia kanë veshur një tjetër Arben Reli, të ditëlindjes 1964, lindur në Tiranë.

Mashtrimi publik i “Fiks Fare”/ Si u rrëzua nga një

Në këtë mënyrë turpësisht krijohen skenarë duke mohuar dhe aktet noteriale, skema me gjoja falsifikime, thjesht dhe vetëm që të ushtrohet presion ndaj organeve që po hetojnë.

Kush fshihet nga pas? Kush është personi që ka udhëtuar me Vjollca Hoxhën jashtë vendit dhe sot dyshohet se e përdor televizionin "Top Channel" për një konflikt pronësie.

Themi dyshime, por duke iu referuar mashtrimit publik të bërë nga “Fiks Fare”, mund të quhet fakt, se televizioni "Top Channel" dhe emisioni në fjalë po përdoren.

Pasi mashtrimi publik nga “Fiks Fare” duket se e ka zanafillën te një konflikt pronësie që Shpresim Bajraktari, i përfolur si i dashuri i Vjollca Hoxhës, ka me persona të tjerë.

Mashtrimi publik i “Fiks Fare”/ Si u rrëzua nga një

"Fiks"-i për dashurinë e pronares së "Top"-it, në këtë rast ka ndërhyrë mes dy palëve që janë në proces gjyqësor dhe për pasojë ka rrëshqitur.

Duke marrë emrin e një personi dhe duke ia veshur një tjetri, pa verifikuar nëse janë të njëjtit.

Epilogu duket se ishte i rëndësishëm për ta, të sulmohet Arben Reli, se thuhen të pavërteta, kjo nuk është marrë në konsideratë.

Pronarja e "Top"-it u kënaq, dëshira iu plotësua, po emisioni “Fiks Fare”, i krijuar që në vitin 2002 u rrëzua dhe u bë i pabesueshëm./CNA.al

Lajmet e fundit nga