LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Komision Hetimor për RTSH-në/ Alfred Peza vazhdon masakrën

20 Mars 2024, 20:13, Denoncim CNA

Komision Hetimor për RTSH-në/ Alfred Peza vazhdon masakrën

Sa më shumë ngrihet zëri kundër Alfred Pezës dhe arbitraritetit me të cilin ai ka vendosur ta drejtojë të vetmin televizion publik, aq më keq sillet ai me punonjësit.

Si për të treguar që asgjë nuk e ndal të vendosë diktatin e tij, Peza tregon mesazhet që sipas tij shkëmben me kryeministrin dhe që ky i fundit, po sipas tij, i jep të drejtë për gjithçka po bën.

Komision Hetimor për RTSH-në/ Alfred Peza vazhdon masakrën

(Sapo erdhi nga Turqia, u tha shefave të afërt se “hëngra darkë me Ramën)!

Në ditën që në Komisionin e Medias u kërkua nga opozita ngritja e Komisionit Hetimor për Pezën, dhe reagimit dhe thirrjes së Erion Braçes, për të treguar “dhëmbët’” them në thonjëza sepse ato jo vetëm figurativisht i mungojnë, drejtori - pronar preu plot 11 fletëthirrje për komisionet e tij të famshme.

11 punonjës që presin tani ndëshkimin me arsyen qesharake se nuk i përgjigjen dhe nuk vlerësojnë drejtorin e komanduar të prodhimit njëherësh shpërndarës i shoferëve, zotin Dik.

Tani nuk po luhet më vetëm me dinjitetin, tani po luhet me bukën e gojës së qindra familjarëve.

Tani nuk ka më asnjë dyshim që fletëthirrjet (11 vetëm brenda një dite), janë kërcënime të hapura edhe për të tjerët.

Ky është precedenti më i keq që mund të ndodhë për qindra mijëra punonjësit e këtij vendi.

Kur heshtet përballë kësaj maskarade në zyrat e një institucioni publik, kush do mbrojë punonjësin privat?/ CNA

 

Lajmet e fundit nga