LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zbulohet emri/ Ja kush do të marrë drejtimin e Gardës së Republikës

12 Shkurt 2024, 17:56, Aktualitet CNA

Zbulohet emri/ Ja kush do të marrë drejtimin e Gardës së

Disa ditë më parë, kreu i Gardës së Republikës, Gjenerali Gramoz Sako njoftoi dorëheqjen e tij nga detyra pas 11 vitesh punë.

Gjithashtu, një lajm tjetër u shpërnda në media, ku ministri i brendshëm, Taulant Balla njoftonte ndryshime në ligjin për Gardën e Republikës.

Të gjitha këto veprime erdhën menjëherë pasi Balla ka marrë drejtimin e Ministrisë së Brendshme, por më parë, në prezantimin e tij ministri bëri një vlerësim të madh për punën profesionale të Gramoz Sakos në më shumë se një dekadë.

Kuptohet në momentet e vështira të Gardës së Republikës, duke patur parasysh këtu protestat e mëdha të opozitës në sheshe, por edhe në Parlament.

CNA TV, ka mësuar nga burime të saj zyrtare se Ermal Onuzi do të jetë njeriu që do të marrë drejtimin e Gardës së Republikës pas Gramoz Sakos.

Zbulohet emri/ Ja kush do të marrë drejtimin e Gardës së
Ermal Onuzi duke punuar në terren

Prej disa kohësh, ai është punonjës pranë një kompanie konçesionare dhe është marrë kryesisht me sigurine.

Pritet që emërimi i Onuzit të bëhet pas ndryshimeve të ligjit dhe ecjes përpara me procedurat, pasi që të emërohesh në krye të Gardës së Republikës duhet të kesh disa grada që i kërkon pozicioni dhe për këtë pritet që së shpejti, ashtu siç u veprua me Muhamet Rrumbullakun, të veprohet edhe me Onuzin, i cili pritet të marrë drejtimin e Gardës së Republikës./ CNA TV

Lajmet e fundit nga