LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Del dokumenti – Kush do të drejtojë Agjencinë e Pasurive të Sekuestruara

12 Shkurt 2024, 16:04, Aktualitet CNA
Del dokumenti – Kush do të drejtojë Agjencinë e Pasurive
Agjencia e Administrimit të Pasurive të Sekuestruara dhe të Konfiskuara

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla i ka deleguar kompetencat e drejtimit të Agjencisë së Administrimit të Pasurive të Sekuestruara, Idriz Haxhiajt.

Vendimi është marrë ditën e sotme. CNA ka siguruar dokumentin që mban firmën e ministrit të Brendshëm, ku theksohet se Agjencia e Pasurive të Sekuestruara do të drejtohet nga Haxhiaj deri në emërimin e kryeadministratorit të ri.

Më herët, gjatë ditës së sotme, anëtari i Kryesisë së PD-së, Belind Këlliçi akuzoi Ballën se në krye të Agjencisë së Pasurive të Sekuestruara kishte emëruar Ferdinand Tarazhin, njeriun e besuar të baxhanakut të Mirel Mërtirit, Mark Jaka, mëkëmbësit të inceneratorëve.

Por mesa duket kjo kandidaturë ka rënë, pasi ky institucion nuk do të drejtohet nga Tarazhi, por nga Idriz Haxhiaj./ CNA

Del dokumenti – Kush do të drejtojë Agjencinë e Pasurive

Lajmet e fundit nga