LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zbardhet vendimi i Kryesisë së PD/ Merret masa e rëndësishme për çështjen e financimeve ruse

26 Shtator 2022, 15:33, Aktualitet CNA

Zbardhet vendimi i Kryesisë së PD/ Merret masa e rëndësishme

Janë zbardhur vendimet që janë marrë sot nga mbledhja e Kryesisë së PD-së. Pas shumë diskutimesh mësohet se Kryesia ka vendosur që të ngrejë një grup pune për çështjen e financimeve ruse në PD. 

Në krye të këtij grupi do të jetë Lediana Mandia. 

Rikujtojmë se në një artikull të publikuar pak ditë më parë nga VOA, me burime nga DASH, thuhet se Partia Demokratike ka marrë 500 mijë dollarë për të lobuar pro Rusisë. Kjo çështje ka marrë përmasa mjaft të mëdha dhe ka hapur një debat mjaft të fortë ndaj demokratëve, ku një pjesë i ka drejtuar gishtin Bashës, ndërkohë që Berisha ka pohuar se ka besuar që ato para janë mbledhur nga emigrantët./CNA.al

Lajmet e fundit nga