LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rrëzohet kërkesa e kolegjit "Turgut Ozal" në administrative

26 Shtator 2022, 15:21, Aktualitet CNA

Rrëzohet kërkesa e kolegjit "Turgut Ozal" në

Rrëzohet kërkesa e "Turgut Ozal" për pezullimin e vendimit për mbylljen e shkollës. 

Kërkesa u rrëzuar në shkallën administrative, duke mbajtur në fuqi vendimin për mbylljen e kësaj shkolle. 

Prej ditësh tashmë nxënësit e kolegjit turk kanë vërshuar në protesta dhe kanë kërkuar që të rikthehen në bankat e shkollës së tyre. 

Pak ditë më parë ishte ministrja Evis Kushi, e cila u shpreh se kjo shkollë ka shkelur disa ligje që janë aktualisht në fuqi nga Ministria e Arsimit./CNA.al

Lajmet e fundit nga