LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

U arrestua me zhurmë për ryshfet/ Gjykata jep vendimin për mjekun Marku

26 Shtator 2022, 15:17, Aktualitet CNA
U arrestua me zhurmë për ryshfet/ Gjykata jep vendimin për mjekun
Fitim Marku

Gjykata e Tiranës ka dhënë vendimin për mjekun e Traumës të kapur me ryshfet Fitim Markun.

Mësohet se gjykata ka vendosur të gjykojë në “arrest shtëpie” mjekun reanimator.

Ky i fundit ka mësuar për masën e sigurisë gjatë qëndrimit në spital, ku u dërgua për shkak të gjendjes së rëndë shëndetësore.

Ai ka pësuar ishemi celebrale gjatë kohës që mbahej në qeli.

Ndërkohë, kujtojmë se mjeku i spitalit të Traumës u fut në kurth nga një agjent i infiltruar si pacient dhe u kap duke marrë ryshfet për të dhënë shërbimin.

Kjo pasi, blutë kishin marrë informacione të abuzimit me detyrën nga qytetarët. Arrestimi i tij u shoqërua me zhurmë dhe me kamera./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga