LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

VIDEO/ Rrugët e Maliqit "pushtohen" nga uji

25 Shtator 2023, 13:54, Aktualitet CNA

 

VIDEO/ Rrugët e Maliqit "pushtohen" nga uji

Që prej pasdites së djeshme juglindja e vendit është përfshirë nga moti i keq, ku ka pasur reshje të dendura shiu dhe breshëri. Raportohet se në dhjetëra fshatra mungon energjia elektrike.

Situata vijon të mbetet problematike në Maliq, ku një pjesë e rrugëve kryesore të qytetit janë të mbulura nga uji.

Ndërkohë edhe tubacionet e shkarkimeve janë të mbushura plot dhe po e zbrazin ujin në rrugë.

Në pamjet e siguruara nga CNA dhe ura kryesore e qytetit është e mbuluar nga uji. Kjo ka shkaktuar vështirësi në qarkullimin e këmbësorëve. 

 

 

Lajmet e fundit nga