LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

U përplas nga "Fordi"/ Rëndohet gjendja e 17-vjeçarit, niset drejt Tiranës

19 Nëntor 2023, 21:09, Aktualitet CNA
U përplas nga "Fordi"/ Rëndohet gjendja e
Foto nga vendi i aksidentit

17-vjeçari i cili u përplas nga mjeti automjeti tip "Ford" pranë fshatit Veliternë, Maliq teksa po ecte me biçikletë është nisur drejt Tiranës.

Burime nga spitali bëjnë me dije se i dëmtuari ka pësuar hemorragji të brendshme, në kokë dhe në bark, dhe për shkak të gjendjes së rënduar shëndetësore, po transportohet me ambulancë drejt Spitalit të Traumës në kryeqytet.

Aksidenti i rëndë ndodhi rreth orës 18:10, në aksin rrugor "Korçë-Pogradec".

"Ford" me drejtues shtetasin B. J., u përplas me një motomjet me drejtues shtetasin F. M., rreth 17 vjeç.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit./ CNA

Lajmet e fundit nga