LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Atentat ndaj shqiptarit në Itali/ 40-vjeçari qëllohet me armë zjarri

19 Nëntor 2023, 15:56, Aktualitet CNA

Atentat ndaj shqiptarit në Itali/ 40-vjeçari qëllohet me

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali.

Një 40-vjeçari shqiptar i është bërë atentat teksa po lëvizte me biçikletë.

Ai u qëllua me armë zjarri në provincën e Napolit mbrëmjen e djeshme.

Burri u shtrua menjëherë në spitalin lokal Villa dei Fiori në Acerra dhe më pas u transportua me urgjencë në spitalin Cardarelli në Napoli.

Fatmirësisht, pas trajtimit të marrë, jeta e tij nuk është në rrezik.

Mediat e huaja bëjnë me dije se 40-vjeçari nuk ishte një emër i panjohur për policinë italiane./ CNA

Lajmet e fundit nga