LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"The Guardian" në Shqipëri/ Rama: Ftesë për të provuar ndjesinë e ujërave të Bënjës dhe baltës terapeutike

19 Nëntor 2023, 15:17, Aktualitet CNA
"The Guardian" në Shqipëri/ Rama: Ftesë për
Foto ilustruese

"The Guardian" i ka kushtuar një artikull Spa-ve dhe saunave të preferuara të Evropës.

Në krye të listës vërehet përshkrimi për banjat termale të Bënjës. 

Kryeministri Edi Rama ka ndarë artikullin në rrjetet sociale dhe thotë se është një ftesë për të provuar ndjesinë relaksuese të ujërave termale të Bënjës dhe baltës terapeutike të pasur me sulfur.

"'The Guardian' rikthehet përsëri në Shqipëri, me një ftesë për të provuar ndjesinë relaksuese të ujërave termale të Bënjës dhe baltës terapeutike të pasur me sulfur. 'Një xhevahir i vërtetë' e quan gjiganti britanik, duke përmendur madhështinë e luginës së Vjosës, lumit të fundit që rrjedh i lirë në Evropë, urën e lashtë prej guri nën kaltërsinë e qiellit shqiptar", shkruan Rama në rrjetet sociale./ CNA

Lajmet e fundit nga