LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Marrëveshje dhe me Gjermaninë për emigrantët? Ja çfarë thotë Rama

14 Nëntor 2023, 21:39, Aktualitet CNA
Marrëveshje dhe me Gjermaninë për emigrantët? Ja
Edi Rama

A do të ketë marrëveshje më Gjermaninë për emigrantët?

Kjo është ndër pyetjet e drejtuara kryeministrit, Edi Rama në një intervistë pas daljes së lajmit, se pas marrëveshjes për emigrantët me Italinë, mund të ketë dhe një tjetër me Gjermaninë.

Por Rama shkurt dhe pastër u përgjigj se nuk do të ketë një marrëveshje të tillë.

“Jo! Nuk do të ketë marrëveshje më Gjermaninë. E gjitha kjo zhurmë bëhet në Itali pasi Shqipëria nuk është anëtare e BE-se. pot ë ishte anëtare e BE-së askush nuk do të fliste asnjë fjalë.. Do të jetë një qendër pritje sit ë gjitha ato që ngrihen sipas kritereve të BE-së. ajo që kancelari ka thënë është e thjeshtë, Shqipëria nuk është vend i Be por do të jetë së shpejti. Shqipëria thjesht ka bërë një marrëveshje sikur është vend i Bashkimit Europian.”, tha Rama./ CNA  

Lajmet e fundit nga