LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Më lironi se nuk prish provat"/ Kërkesën e Gjicit nuk e merr parasysh GJKKO, ngelet në qeli

14 Nëntor 2023, 13:02, Aktualitet CNA
"Më lironi se nuk prish provat"/ Kërkesën e Gjicit nuk
Safet Gjici

Të martën, Gjykata e Posaçme ka refuzuar kërkesën e Safet Gjicit për zëvendësim e masës së sigurisë “arrest në burg”. Mësohet se Gjici ka kërkuar ndryshimin e masës së sigurisë duke u shprehur se ai nuk mund të prishë provat. 

Gjici u arrestua më 24 qershor nga Prokuroria e Posaçme për veprat penale shpërdorim detyre dhe korrupsion pasiv. 

Gjici e pësoi pas publikimit të një video-skandali ku u filmua duke kryer marrëdhënie në zyrë me një vajzë, Alma K., dhe pas aktit në videon e plotë, flasin për një tender për mbrojtjen e kafshëve.

Alma K. ndodhet në “Arrest Shtëpie”, por më herët në një intervistë për CNA është shprehur se ndihet e braktisur dhe e pambrojtur nga shteti.

Kujtojmë se Gjici, pas publikimit të videos u shkarkua nga kryeministri Edi Rama dhe më pas doli për herë të parë me një reagim në rrjete sociale, ku e quajti publikimin e videos një kurth nga kundërshtarët e tij politikë.

Në postim shkruante se me Almën kishte një lidhje prej kohësh, ndërsa së fundi mësohet se Alma K., ka dëshmuar para prokurorëve se e kishte takuar vetëm dy herë Gjicin./CNA

 

 

 

 

 

Lajmet e fundit nga