LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tentativë për asgjësim/Ish-prokurori Eugen Beci flet hapur: Kam qenë shënjestër e Dritan Rexhepit

14 Nëntor 2023, 09:46, Aktualitet CNA
Tentativë për asgjësim/Ish-prokurori Eugen Beci flet hapur: Kam
Eugen Beci

Ish-prokurori i Krimeve të Rënda, Eugen Beci, ka bërë një deklaratë të fortë, ku është shprehur se ai ka qenë shënjestër e atentateve të Dritan Rexhepit, kreu të kartelit që drejtonte trafikun e drogës nga Amerika Latine në Evropë.

I ftuar në emisionin “Open”, Beci theksoi se është parandaluar tentativa për asgjësimin fizik të tij nga Dritan Rexhepi dhe grupi që ky i fundit drejtonte. 

Sipas tij, Rexhepi donte të asgjësonte prokurorin për shkak të dosjeve që ai kishte në Gjykatën e Vlorës, por e gjitha është parandaluar nga policia. 

"Ka qenë një shënjestër, është kryer një hetim nga policia e shtetit. Është parandaluar dy herë tentativa që është tentuar nga ai grup karshi meje, tentativë për asgjësim për shkak të dosjeve që unë kisha në hetim dhe gjykim në qytetin e Vlorës. Ky ka pasur disa tentativa vrasje që në prokurorinë dhe gjykatën e Vlorës i kemi gjykuar dhe dënuar. Ka mundur të dalë. Është një personazh që është arratisur nga tri vende. Mesazhe dhe kërcënime personale jo, por pati një tentativë që u parandalua në kohë nga policia", u shpreh ai./CNA

 

 

Lajmet e fundit nga