LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha përplaset me Manjën: Kriminel, bën propagandë elektorale si Shukriu apo Safeti

21 Shtator 2023, 13:22, Politikë CNA
Berisha përplaset me Manjën: Kriminel, bën propagandë
Sali Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha ka debatuar në seancën e sotme plenare me ministrin e Drejtësisë, Ulsi Manja, dhe nuk kanë munguar as akuzat ndaj tij. 

Berisha e quajti ministrin e Drejtësisë një kriminel elektoral, që bën propagandë elektorale njëlloj sikur të ishte Shukriu apo Safeti.

"Je kriminel elektoral! Bën propagandë elektorale si Shukriu apo Safeti. Ai është një kriminel i mirëfilltë elektoral. Ai është një kriminel i damkosur elektoral. Ngrihet këtu dhe bën propagandë elektorale njëlloj sikur të ishte Shukriu apo Safeti. Por ai ka dosjen e vet", u shpreh Berisha. 

 

Berisha i theksoi Manjës se duhet të shkojë të zgjedhë qelinë se nuk do të amnistohet kurrë për krimet elektorale.

"Edhe njëherë dua t’i them kriminelit elektoral Manja që sot është në krye të burgjeve: shko dhe zgjidh qelinë.
Të garantoj se nuk do të amnistohesh kurrë për krimet e tua të shëmtuara elektorale. Prandaj shko më mirë tani, zgjidhe vetë. Drejtësia vonon, po nuk harron dhe ti do të shkosh aty ku e meriton. Kaq kam, përgjigjja ime kjo është! Tani bëji një shkresë SPAK-ut që të arrestojnë Sali Berishën. Mos harro!", u shpreh Berisha. 

 

 

Lajmet e fundit nga