LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rrëzohet kërkesa e Bardhit për ndryshimin e rendit të ditës/ “Po talleni me Reformën Zgjedhore”

21 Shtator 2023, 11:32, Politikë CNA

Rrëzohet kërkesa e Bardhit për ndryshimin e rendit të

Kuvendi ka rrëzuar kërkesën e Gazment Bardhit për ndryshimin e rendit të ditës, ku kërkonte ndryshimin e përbërjes së Komisionit për Reformën Zgjedhore.

Kërkesa u rrëzua me 55 vota kundër ndryshimit të rendit të ditës dhe me 43 vota pro kërkesës. 

Pas kësaj Bardhi është shprehur se parlamenti vijon të tallet me Reformën Zgjedhore dhe se nuk kanë asnjë interes për këtë./ CNA

Lajmet e fundit nga