LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nxehet Berisha/Me tone të ashpra ndaj socialistëve: Po tejkaloni limitet, shihni ç’ju thotë Rama

21 Shtator 2023, 10:52, Politikë CNA
Nxehet Berisha/Me tone të ashpra ndaj socialistëve: Po tejkaloni
Ish-kryeministri Sali Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha e ka quajtur një skemë të shëmtuar dhe të shpifur nga ana e socialistëve, mosleximin e njoftimeve nga grupi i PD-së.

Berisha e ka cilësuar një shkelje ligjore dhe kushtetuese. Me tone të ashpra Berisha u është drejtuar socialistëve duke thënë që po tejkalojnë limitet dhe se bëjnë gjithçka me direktivat e Ramës.

“Deputetët e krimit po imponojnë për opozitë atë që duan ata. Nuk ka skemë më të shëmtuar se kjo, nuk ka gjë më të shpifur.

Ju jeni të aftë për çdo shkelje ligjore dhe kushtetuese. Skena të tilla nuk kanë ndodhur asnjëherë deri tani. Akt i papërgjegjshëm.

Këta nuk lanë asnjë alternaltivë tjetër vetëm, një parlament që lufton, njëpartiak, dhe duhet të fshihet nga faqja e dheut.

Ti nuk lexon shkresën e grupit parlamentar më të madh të opozitës. A keni turp? Nuk lexoni shkresën e PD-së. Ju silleni si bandë.

Po tejkaloni limitet. Por riktheni standardet e shëmtuara.

Përfundoi koha, por jo krimi juaj. Kur ka ndodhur kjo në historinë e parlamentit ti direktoje përfaqësimin apo sheh ç’të urdhërojë Edi Rama. E patë dje, McGonigalin kishte në krah”, tha Berisha./ CNA

Lajmet e fundit nga