LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Më thanë pedofil, homoseksual, vrasës e përdhunues i grave”/ Rama: Më është bërë lëkura si bunker, flokët më kanë rënë

14 Nëntor 2023, 19:07, Aktualitet CNA

“Më thanë pedofil, homoseksual, vrasës e përdhunues i

Kryeministri, Edi Rama ka përmendur disa nga epitetet që i janë vënë nga mediat si “pedofil, homoseksual, që nuk jam kundër, kriminel, hajdut, vrasës, abuzues seksual, përdhunues i grave”.

Lidhur me këto epitet ai tha se i është bërë lëkura si bunker.

Madje  ai me shaka tha “Kur fillova këtë punë të gjitha flokët e mia ishin të zinj, tani nuk gjej më asnjë fije floku te zezë, e ka gjithnjë e më pak”.  

Nisur nga këto që tregoi Rama tha se shteti nuk duhet të paguajë për asgjë dhe se gazetarët duhet të gjejnë mënyrat për të mbijetuar siç mbijetojnë politikanët nën sulmin e tyre.

“Pse duhet të hidhet çfarë të duash e pastaj vetërregullohu dalë ngadalë. Po njerëzit që dëmtohen? Jo për mua se unë nuk dua t’ja di. Se më është bërë lëkura si ndonjë bunker antibërthamor, por çtë bësh, kështu më është bërë. Pedofil, homoseksual, që nuk jam kundër, kriminel, hajdut, vrasës, abuzues seksual, përdhunues i grave, të gjitha këto më janë thënë mua. Pra të gjitha këto epitet më janë vënë mua. Kur fillova këtë punë të gjitha flokët e mia ishin të zinj, tani nuk gjej më asnjë fije floku te zezë, e ka gjithnjë e më pak. Dhëmbët që kam nuk janë dhëmbët që bëri në plan nëna ime që ishte një dentist e mirë. Dhe pastaj shteti duhet të paguajë për vetërregullimin. Jo, jo shteti nuk duhet të paguajë asgjë. Ju duhet të gjeni mënyrat për të mbijetuar siç mbijetojnë politikanët nën sulmin tuaj.”,tha Rama./ CNA

Lajmet e fundit nga